Rozdzielczość 4K to wysokiej jakości obraz. 4K oznacza 4 tysiące pikseli znajdujące się w pozycji horyzontalnej. 4K to aż czterokrotnie większa rozdzielczość niż Full HD oraz 10 razy tyle pikseli ile ma obraz HD.

Kamery samochodowe 4KVantrue X4 4K czy Viofo A129 Pro 4K?

VANTRUE to marka Premium. Wideorejestratory wypuszczone na rynek przez tego producenta cechuje innowacja oraz podzespoły z najwyższej półki.

Kamera samochodowa X4 to prawdziwa jakość 4K bez żadnej interpolacji. 30 klatek na sekundę pozwala na rejestrację wielu szczegółów.

Podzespoły Sony i szybki procesor Ambarella A12 gwarantuje niezawodność urządzenia. Dodatkowym plusem jest wykorzystanie superkondensatora zamiast tradycyjnej baterii – dzięki temu urządzenie działa niezawodnie w skrajnych plusowych bądź minusowych temperaturach.

Kamera samochodowa Vantrue X4 4K

Maksymalna rozdzielczość filmu
Wyświetlacz
Obiektyw
Sensor
Rodzaj baterii
Procesor
4K UHD (3840×2160)@ 30 fps
3″
160 stopni, 6 pełnych szklanych soczewek F1.8
Sony IMX317 8M CMOS
Superkondensator
Ambarella A12

Kamera samochodowa Vantrue X4 nie tylko posiada wysokiej jakości podzespoły ale także sama obudowa wykończona jest z tej samej, wysokiej półki materiałów.

X4 posiada bardzo szeroki obiektyw szerokokątny mający aż 160 stopni co sprawia, że nic nie umknie jego uwadze.

VIOFO to bardzo znana marka na polskim rynku kamer samochodowych. Wideorejestratory wypuszczone na rynek przez tego producenta cechuje dobry kompromis między ceną a jakością.

Kamera samochodowa A129 Pro to jakość 4K z 30 klatkami na sekundę.

Viofo A129 Pro to kolejny mocny gracz na rynku który wyposażony jest w podzespoły Sony gwarantujące wysoką jakość obrazu.

Kamera samochodowa Viofo A129 PRO G 4K

Maksymalna rozdzielczość filmu
Wyświetlacz
Obiektyw
Sensor
Rodzaj baterii
Procesor
4K UHD (3840×2160)@ 30 fps
2″
130 stopni, F1.8
Sony R IMX317
Kondensator
Novatek NT96685

Porównanie nagrań z kamery samochodowej Vantrue X4 4K oraz Viofo A129 Pro 4K

Ciężko wskazać zwycięzcę tego pojedynku. Obie kamery cechuje wysoka, bardzo podobna jakość obrazu. Na plus w Viofo mamy GPS choć Vantrue w opcji posiada dodatkowy uchwyt z wbudowanym modułem GPS. Z drugiej strony większość kierowców w obawie przed konsekwencjami i tak wyłącza pokazywanie prędkości na filmie.

Vantrue X4 ma przewagę jeśli chodzi o kąt widzenia – 160 stopni to znacznie więcej niż oferuje Viofo A129 Pro – 130. Obie kamery mają jasność obiektywu F1.8. Obie obsługują również karty pamięci do 256GB.

Wyświetlacz znajdziemy większy w Vantrue, ale tutaj bardziej kwestia gustu decyduje o tym co kto lubi.

Jeśli chodzi o obudowę to tu raczej zdecydowanie wygrywa Vantrue. Czuć w dłoniach, że plastik jest lepszej jakości. Zakres temperatury pracy urządzenia to kolejna podobna cecha urządzeń (-20 do +60 stopni Celsjusza Vantrue w porównaniu do -10 do +65 stopni Celsjusza Viofo).

Wszystkie kamery samochodowe w naszym sklepie wybierane są na podstawie wielu doświadczeń, analiz i testów. Ciężko zatem zdecydować w tym porównaniu która kamera będzie lepsza – wszystko zależy od indywidualnej potrzeby użytkownika. Obie to topowe modele na rynku godne zainteresowania.

Najlepsze kamery samochodowe zawsze na www.KameraSamochodowa.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *