Dzisiejszy mobilny i zabiegany świat pokazuje, że wszystko jest możliwe. Wszelkie urządzenia takie jak tablety, telefony, smartfony, laptopy potrzebują jednego – zasilania – kiedy go nie dostaną, rozładowują się. Nie inaczej jest z akumulatorem samochodowym, który także potrafi się ,,wyzerować”. Podłączona kamera samochodowa, która czerpie energię z akumulatora potrafi osłabić kondycję głównej baterii w pojeździe lub nawet rozładować go do przysłowiowego zera. Na szczęście można temu zaradzić.

Warto więc wiedzieć zanim będzie za późno jak należy dbać o kondycję głównej ,,baterii” w naszym aucie jeśli myślimy o pozostawieniu kamery samochodowej włączonej w trybie parkingowym po zgaszeniu silnika.

Generalnie nie powinniśmy się bać o rozładowanie naszego akumulatora ponieważ kamera samochodowa zużywa bardzo mało energii. 100-watowa żarówka zużywa około 1 ampera zaś przeciętna kamera samochodowa około 0,35 ampera. Należy wziąć jednak pod uwagę, że mimo iż akumulatory mają średnio 45 amperogodzin co pozwoliłoby na długi czas pracy kamery samochodowej to jednak nie zawsze kondycja naszej głównej baterii jest w 100% sprawna.

Rozwiązaniem jest adapter zasilania ACC

Jest to urządzenie, który chroni przed ,,śmiercią” nasz akumulator. Kiedy kamera samochodowa jest w trybie parkingowym, a moc naszego akumulatora spadnie do określonego poziomu to następuje odcięcie napięcia. Odcięcie zasilania może nastąpić przy spadku napięcia zasilającego lub też po określonym czasie – wszystko w zależności od preferencji użytkownika. Niezależnie od wyboru finalny efekt jest ten sam – kamera samochodowa się wyłączy po to aby chronić akumulator.

Ile kosztuje dobry adapter zasilania ACC do kamery samochodowej?

W ofercie posiadamy kilka urządzeń tego typu.

W przypadku niektórych modeli kamer samochodowych adapter zasilania ACC jest już w komplecie. Taki zestaw oferuje firma Mikavi w swoim modelu PQ4 oraz PQ4 Dual.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *